RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 59

Małopolska Sieć Rad Seniorów

W okresie od 1 marca 2017 r. do 31 grudnia 2017 r. Fundacja Miejsc i Ludzi Aktywnych z Krakowa realizuje projekt Małopolska Sieć Rad Seniorów „Działamy Wspólnie” w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej).

Celem projektu jest wsparcie aktywności obywatelskiej seniorów poprzez nadanie impulsu do działania i wzmocnienie potencjału Małopolskiej Sieci Rad Seniorów „Działamy Wspólnie", jako organizacji parasolowej dla rad senioralnych i grup nieformalnych zainteresowanych ich utworzeniem. Równocześnie, poprzez Sieć prowadzone jest bieżące wsparcie szkoleniowo-doradcze działających rad i inicjatywnych grup obywatelskich (kurs liderów seniorów, wizyta studyjna, inicjatywy obywatelskie – spotkania, konsultacje, warsztaty, diagnoza potrzeb). W ramach projektu zaplanowano przeprowadzenie przez rady seniorów wydarzeń lokalnych w 3 gminach z udziałem przedstawicieli rad i liderów z innych gmin; powstanie też kalendarz imprez senioralnych Sieci, który ma zachęcić seniorów do wzajemnych odwiedzin i inspirowania się również poza projektem. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie doroczna ogólnopolska konferencja dla 80 osób, która będzie służyła upowszechnieniu rezultatów projektu wśród seniorów z różnych części Polski, wymianie informacji, doświadczeń i integracji. Konferencja będzie połączona z targami aktywności obywatelskiej, prezentującymi dobre praktyki zaangażowania seniorów w sprawy lokalne oraz ich twórczości rękodzielniczej i artystycznej, a także festiwal, który będzie okazją do zademonstrowania działalności scenicznej.

Przedstawiciele Nowotarskiej Rady Seniorów uczestniczyli w szkoleniach w ramach kursu Radnych Senioralnych w dniach 16-17 maja 2017 r., 11-12 lipca 2017 r., w Krakowie; w spotkaniach członków Małopolskiej Sieci Rad Seniorów” Działamy Wspólnie” w dniu 12 września 2017 r., 11 października 2017 r., 10 listopada 2017 r. w Krakowie.

Przedstawiciele Nowotarskich Seniorów uczestniczyli w dniu 15 września 2017 r. w IV Ogólnopolskich Senioraliach w Krakowie, których organizatorem było Stowarzyszenie MANKO – Głos Seniora.

W dniach 8 i 13 grudnia 2017 r. w Nowym Targu w ramach wsparcia szkoleniowo-doradczego Radni Seniorzy spotkali się z przedstawicielką Fundacji Miejsc i Ludzi Aktywnych.

 

Aktualizacja: 22-12-2017r.
Oglądane: 1470 razy

Print Wersja do druku
Inne podstrony z tej kategorii:
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE