RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 66

Aktualności II Etapu

Kampania medialna promująca II etap Szlaku wokół Tatr!

Kampania medialnaPRower, rolki, bieganie? Każda forma wypoczynku sprawdzi się na Szlaku wokół Tatr! Czekają na Was kilometry przygody, więc nie czekajcie i zakręćcie w Tatry już dziś! Ambasadorką aktywnego spędzania czasu na Szlaku wokół Tatr została Pani Joanna Jabłczyńska.

Przedstawiciele polskich i słowackich partnerów udali się z wizytami m.in. do Bielska-Białej, Starej Lubowli, Liptowskiego Mikulasza, Rzeszowa. Ostatnie warsztaty z udziałem eksperta z Ministerstwa Sportu i Turystyki miały miejsce w Nowym Targu.

Więcej...

Warsztaty studyjne dotyczące turystyki rowerowej na polsko-słowackim pograniczu

WarsztatyPartnerzy projektu flagowego pt. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr - etap II", który realizowany jest do 30.04.2019 r. w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 zakończyli cykl warsztatów studyjnych, podczas których w różnych regionach pogranicza polsko-słowackiego rozmawiano na temat turystyki rowerowej.

Przedstawiciele polskich i słowackich partnerów udali się z wizytami m.in. do Bielska-Białej, Starej Lubowli, Liptowskiego Mikulasza, Rzeszowa. Ostatnie warsztaty z udziałem eksperta z Ministerstwa Sportu i Turystyki miały miejsce w Nowym Targu.

Więcej...

Aktywne rowerowe podsumowanie realizacji II etapu Szlaku wokół Tatr

AktywnieW weekend 27-28 kwietnia 2019 r. aktywnie rozpoczęliśmy nowy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr podczas czterech wydarzeń plenerowych, które zorganizowane zostały w ramach projektu flagowego.

Pomimo niesprzyjającej pogody, deszczu, wiatru i chłodu na starcie rajdów i wycieczek rowerowych pojawiło się liczne grono dzielnych rowerzystów. Byli starsi i młodsi, rodziny z dziećmi, amatorzy i prawdziwi rowerowi pasjonaci.

Więcej...

Konferencja podsumowująca projekt flagowy

KonferencjaW dniu 25 kwietnia 2019 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu flagowego pt. "Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr - etap II" w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020.

Więcej...

Przewodnik rowerowy i mapy II etapu Szlaku wokół Tatr

Grafika - przewodnikFinał realizacji II etapu budowy Szlaku wokół Tatr nie mógłby obejść się bez wydania zaktualizowanych mapek oraz przewodnika. Dla wszystkich, którzy cenią sobie papierowe materiały i podczas wycieczek rowerowych korzystają z tego rodzaju wydawnictw przygotowaliśmy zestaw map z informacjami o przebiegu już wybudowanych ścieżek rowerowych Szlaku wokół Tatr, a także istniejących oznakowanych trasach i szlakach rowerowych, które pozwolą objechać Tatry dookoła.

Więcej...

Pomiar ruchu rowerowego na Szlaku wokół Tatr

Grafika - pomiaryEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY – partner wiodący projektu flagowego zakończył realizację pomiaru natężenia ruchu rowerowego na nowo wybudowanych odcinkach ścieżek rowerowych II etapu Szlaku wokół Tatr. Od lata 2018 do wiosny 2019 roku pomiaru prowadzone były na ścieżkach rowerowych zrealizowanych przez wszystkich partnerów projektu flagowego tzn. Miasto Nowy Targ, Gminę Nowy Targ, Gminę Szaflary, Gminę Łapsze Niżne, Miasto Trstena, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Spiska Bela, Miasto Stara Lubowla oraz Miasto Kieżmark.

Więcej...

Ankieta dotycząca stopnia rozpoznawalności „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego szlaku wokół Tatr”

Zachęcamy do udziału badaniu ankietowym dotyczącym Szlaku wokół Tatr. Odpowiedź na pytania zajmuje maksymalnie 5 minut.

Dane są w pełni anonimowe i zbierane wyłącznie na wewnętrzny użytek partnerów projektu dotyczącego budowy i rozwoju Szlaku wokół Tatr. Zapraszamy do wypełnienia!

Ankieta dostępna jest tutaj https://forms.gle/DGxkkWfHaCC9P1CA6  

Więcej...

Zakręć w Tatry i weź udział w wydarzeniach na Szlaku wokół Tatr!

W ostatni weekend kwietnia zaczynamy sezon rowerowy na Szlaku wokół Tatr! Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które organizujemy w ramach akcji „Wiosna na Szlaku wokół Tatr”.

W niedzielę 28 kwietnia 2019 r. zapraszamy do udziału w Gwiaździstym Rajdzie Rowerowym oraz Rodzinnym Pikniku Rowerowym.

Do wyboru są 4 różnej długości trasy, prowadzące po ścieżkach rowerowych Szlaku wokół Tatr wybudowanych przez Miasto Nowy Targ, Gminę Nowy Targ, Gminę Szaflary i Gminę Łapsze Niżne. Start rajdu o godz. 13.30 w Rogoźniku przy wiacie postojowej na ścieżce rowerowej, w Nowym Tagu w parku miejskim, w Szaflarach przy kościele i w Łapszach Niżnych przy urzędzie gminy. Szczegóły w programie, regulaminie i mapie rajdu, które znajdziecie poniżej. Obowiązuje rejestracja udziału.

Więcej...

Na biegówkach po Szlaku wokół Tatr!

Nareszcie odpowiednie warunki do narciarstwa biegowego! Zatem ścieżki rowerowe Szlaku wokół Tatr – zgodnie z ich całorocznym wykorzystaniem – stają się trasami do narciarstwa biegowego! Partnerzy projektu przygotowali trasy dla miłośników narciarstwa biegowego i wszystkich tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tym fantastycznym sporcie. Ratraki pracują, pogoda sprzyja – jest śnieg, mróz – czas przypiąć narty i wyruszyć na Szlak wokół Tatr. Poniżej zamieszczamy kilka informacji o trasach biegowych.

Więcej...

Prawie 50 tysięcy osób rocznie na Szlaku wokół Tatr w Mieście Nowy Targ!

W dniu 30.08.2018 r. przeprowadzono pomiar natężenia ruchu rowerowego na odcinku Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr wykonanym w ramach II etapu przez Gminę Miasto Nowy Targ. Na podstawie przeprowadzonego pomiaru oszacowano, że średnia ilość osób korzystających rocznie ze ścieżek rowerowych wykonanych w ramach projektu w Mieście Nowy Targ wynosi 49.140 osób, co znacznie przekracza pierwotnie zakładaną ilość.

Więcej...

Zakończono budowę ostatnich odcinków II etap Szlaku wokół Tatr w Gminie Miasto Nowy Targ!

W miesiącach czerwiec – sierpień 2018 r. na terenie Miasta Nowy Targ zakończono budowę ostatnich ścieżek rowerowych w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr m.in. w fenomenalnym pod względem przyrodniczym Borze na Czerwonym Dla zmotoryzowanych amatorów rowerów przygotowano z kolei parking „Parkuj i jedź” przy dworcu PKP w Nowym Targu, który pozwala na bezpieczne pozostawienie samochodu i szybkie włączenie się w znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie parkingu  Szlak wokół Tatr.

Więcej...

Wizyta studyjna na Szlaku wokół Tatr!

W dniach 4-5 czerwca 2018 r. na Szlaku  wokół Tatr zorganizowana została wizyta studyjna dla kilkudziesięciu przedstawicieli władz i organizacji związanych z rozwojem turystyki rowerowej z każdego regionu objętego Programem.

Więcej...

Zakończenie kolejnych robót budowlanych w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr na trasie Al. Solidarności - wiadukt - PKP!

Od marca br. prowadzone sa intensywne prace związane z budową II etapu ścieżek rowerowych w Mieście Nowy Targ na odcinku Al. Solidarności – wiadukt -PKP. Do dnia 24.04.2018 r. wykonano komplet zaplanowanych prac w tym: korytowanie, obrzeża betonowe, podbudowę, dywanik asfaltowy, humusowanie i wymagane oznakowanie na odcinku o długości 0,48 km prowadzącym od. Al. Solidarności do tzw. “Ślimaka” na Alejach Tysiąclecia.

Więcej...

Ścieżka rowerowa na Polanie Szaflarskiej oddana do użytku!

W dniu 20 kwietnia 2018 r. zakończono roboty budowlane związane z budową ścieżki rowerowej na Polanie Szaflarskiej. Na tym odcinku wykonano podbudowę, obrzeża, nawierzchnię bitumiczną i niezbędne oznakowanie. Ułożono także kosze siatkowe.

Więcej...

Szlak wokół Tatr na targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach!

W dniach 22-25.03.2018 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy z partnerami projektu flagowego po raz kolejny promowało markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr na targach turystycznych. Tym razem ze Szlakiem wokół Tatr udaliśmy się do Katowic na międzynarodowe targu GLOBalnie 2018.

Więcej...

Łącznik z Szaflarami gotowy!

W lutym 2018 r. firma Kiernia zakończyła budowę kolejnego odcinka II etapu Szlaku wokol Tatr w Mieście Nowy Targ, tzw. Łącznika z Szaflarami o długości 528,54 m. Jest to pierwszy z dwóch żwirowych odcinków ścieżki rowerowej biegnących w pobliżu niezwykle urokliwego Boru na Czerwonem.

Więcej...

Zakończenie budowy odcinka ścieżki rowerowej w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr na Alei Solidarności!

W styczniu 2018 r. zakończyły się pierwsze roboty budowlane w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr w Mieście Nowy Targ. Wykonany został odcinek ścieżki rowerowej o długości 401,80 m prowadzący od skrzyżowania z ulicą Podtatrzańską aż do tzw. „starej zakopianki”.

Więcej...

Szlak wokół Tatr na targach turystycznych ITF Slovakiatorur 2018!

W dniach 25-28.01.2018 r. markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr po raz pierwszy prezentowany był na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF Slovakiatour 2018.

Więcej...

To już połowa okresu realizacji projektu dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr!

W dniu 13 grudnia 2017 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyło się spotkanie partnerów projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Spotkanie to miało charakter śródokresowego przeglądu realizacji projektu realizowanego w połowie okresu jego wdrażania

Więcej...

Jesień na placu budowy II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu

Trwają intensywne prace związane z wykonaniem ścieżek rowerowych oraz budowie bezpłatnego, ogólnodostępnego parkingu na terenie Gminy Miasto Nowy Targ w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Więcej...

Trwa budowa II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu!

Po przekazaniu placu budowy, w dniu 01.07.2017 r. rozpoczęto prace inwestycyjne polegające na wykonaniu ścieżek rowerowych oraz budowie bezpłatnego, ogólnodostępnego parkingu na terenie Gminy Miasto Nowy Targ w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Więcej...

Nowa odsłona strony internetowej Szlaku wokół Tatr!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zmodernizowanej strony „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr”: www.szlakwokoltatr.eu oraz www.cestaokolotatier.eu. Czeka tu na Was nie tylko odświeżona szata graficzna, ale także nowe funkcjonalności takie jak: możliwość podzielenia się z innymi użytkownikami rowerową przygodą na Szlaku wokół Tatr, planer wycieczek czy interaktywna mapa Szlaku.

Więcej...

Znamy zwycięzców konkursu na logo i slogan Szlaku wokół Tatr!

Miło nam poinformować, że zakończyły się prace polsko-słowackiego jury składającego się z przedstawicieli partnerów projektu dotyczącego budowy I i II etapu Szlaku oraz Euroregionu “Tatry”, które dokonało oceny i wyboru prac złożonych w konkursie na znak graficzny i slogan Szlaku wokół Tatr. W konkursie na znak graficzny pierwsze miejsce zdobył logotyp zaprojektowany przez pana Alexa Gerbóca ze Słowacji.

Więcej...

Plac budowy II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu przekazany!

Do połowy 2018 roku w Nowym Targu powstanie blisko 9 km kolejnych ścieżek rowerowych oraz parking park&ride.

We wtorek 20 czerwca 2017 r., w obecności reprezentantów Nadleśnictwa, Polskiej Spółki Gazownictwa,  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz inspektora nadzoru inwestorskiego – Pana mgr inż. Piotra Kowalczyka, przekazano plac budowy wykonawcy-firmie Kiernia sp. z o.o.

Efektem rozpoczętych w Nowym Targu inwestycji będzie powstanie spójnej infrastruktury rowerowej, w ramach której w mieście domknięta zostanie pętla Szlaku wokół Tatr. Rowerzyści będą mogli  odwiedzić centrum miasta, jak również wybrać kierunek południowy, który w ramach Historyczno‑kulturowo‑przyrodniczego Szlaku Wokół Tatr będzie prowadził przez Bór na Czerwonem w Nowym Targu dalej przez miejscowości Szaflary, Gronków w kierunku Nowej Białej, Krempach, Dursztyna i Łapsz Niżnych aż do przejścia granicznego Kacwin-Wielka Frankowa i dalej po stronie słowackiej do Kieżmarku.

Podpisano umowę na budowę II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu!

Blisko 3 mln zł kosztować będzie planowana w Nowym Targu w latach 2017-2018 budowa II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr. W dniu 25.05.2017 r. przedstawiciel inwestora - Burmistrz Nowego Targu pan Grzegorz Watycha i wykonawcy-pan Andrzej Kiernia podpisali umowę na realizację tego przedsięwzięcia. W ramach inwestycji, która jest częścią projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr-etap II” wdrażanego wspólnie przez 10 partnerów z Polski i ze Słowacji w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja, wykonanych zostanie kolejnych 9 km nowych ścieżek rowerowych na terenie Miasta głównie o nawierzchni asfaltowej i żwirowej. Część trasy rowerowej przebiegać będzie w pobliżu unikatowego rezerwatu torfowiskowego „Bór na Czerwonem”. Powstanie także bezpłatny parking „Parkuj i jedź” dla użytkowników Szlaku zlokalizowany przy zabytkowej stacji kolejowej w Nowym Targu.

Miasto Nowy Targ jest centralnym miejscem na Szlaku wokół Tatr-łącząc po stronie polskiej wschodnią i zachodnią część tego Szlaku.

KONKURS NA SLOGAN PROMOCYJNY SZLAKU WOKÓŁ TATR

PlakatEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na slogan promocyjny Szlaku wokół Tatr, a następnie opracowanie strategii komunikacji i promocji. Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka INTERREG V-A 2014-2020.

Regulamin konkursu 

Zał. nr 1_Karta zgłoszenia uczestnictwa 

Zał. nr 2_Zakres opracowania strategii promocji i komunikacji 

Zał. nr 3_Wzór umowy przeniesienia praw autorskich 

Plakat informacyjny

KONKURS NA ZNAK GRAFICZNY SZLAKU WOKÓŁ TATR

PlakatEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na zaprojektowanie znaku graficznego (logotypu) „Szlaku wokół Tatr”, a następnie opracowanie systemu identyfikacji wizualnej i jednolitego oznakowania Szlaku.  Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka INTERREG V-A 2014-2020.

Regulamin konkursu 

Zał. nr 1_Dotychczas stosowany znak graficzny 

Zał. nr 2_Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie 

Zał. nr 3_Zakres opracowania systemu identyfikacji wizualnej i oznakowania Szlaku wokół Tatr  

Zał. nr 4_Projekt umowy przeniesienia praw autorskich  

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu flagowego dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr

Podpisanie umowy

W dniu 27.02.2017 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego zawarło z Instytucją Zarządzającą Programem Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 umowę o dofinansowanie projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II”. Umowa stanowi prawną podstawę realizacji tego projektu.

Umowa partnerska na realizację II etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr podpisana!

Umowa partnerska

W dniu 24.11.2016 r. przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY oraz 9 polskich i słowackich samorządów (Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ, Gmina Łapsze Niżne, Miasto Kieżmark, Miasto Spiska Biała, Miasto Stara Lubovna, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Trstena) podpisali umowę partnerską na realizację projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Tym samym uroczyście zainaugurowano realizację II etapu strategicznego projektu budowy Szlaku rowerowego wokół Tatr, zainicjowanego przez Euroregion „Tatry”, realizowanego przez kilkanaście polskich i słowackich samorządów, koordynowanego przez EUWT TATRY.

 

Aktualizacja: 20-08-2019r.
Oglądane: 3702 razy

Print Wersja do druku








Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE