RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 20 maja 2018 roku

140 dzień roku, 20 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:22

Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 85

Aktualności

Szlak wokół Tatr na targach turystycznych GLOBalnie w Katowicach!

W dniach 22-25.03.2018 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY we współpracy z partnerami projektu flagowego po raz kolejny promowało markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr na targach turystycznych. Tym razem ze Szlakiem wokół Tatr udaliśmy się do Katowic na międzynarodowe targu GLOBalnie 2018.

Więcej...

Łącznik z Szaflarami gotowy!

W lutym 2018 r. firma Kiernia zakończyła budowę kolejnego odcinka II etapu Szlaku wokol Tatr w Mieście Nowy Targ, tzw. Łącznika z Szaflarami o długości 528,54 m. Jest to pierwszy z dwóch żwirowych odcinków ścieżki rowerowej biegnących w pobliżu niezwykle urokliwego Boru na Czerwonem.

Więcej...

Zakończenie budowy odcinka ścieżki rowerowej w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr na Alei Solidarności!

W styczniu 2018 r. zakończyły się pierwsze roboty budowlane w ramach II etapu Szlaku wokół Tatr w Mieście Nowy Targ. Wykonany został odcinek ścieżki rowerowej o długości 401,80 m prowadzący od skrzyżowania z ulicą Podtatrzańską aż do tzw. „starej zakopianki”.

Więcej...

Szlak wokół Tatr na targach turystycznych ITF Slovakiatorur 2018!

W dniach 25-28.01.2018 r. markowy produkt turystyczny pogranicza i Euroregionu „Tatry” – Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr po raz pierwszy prezentowany był na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITF Slovakiatour 2018.

Więcej...

To już połowa okresu realizacji projektu dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr!

W dniu 13 grudnia 2017 r. w Ośrodku Współpracy Polsko-Słowackiej w Nowym Targu odbyło się spotkanie partnerów projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” realizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Spotkanie to miało charakter śródokresowego przeglądu realizacji projektu realizowanego w połowie okresu jego wdrażania

Więcej...

Jesień na placu budowy II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu

Trwają intensywne prace związane z wykonaniem ścieżek rowerowych oraz budowie bezpłatnego, ogólnodostępnego parkingu na terenie Gminy Miasto Nowy Targ w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Więcej...

Trwa budowa II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu!

Po przekazaniu placu budowy, w dniu 01.07.2017 r. rozpoczęto prace inwestycyjne polegające na wykonaniu ścieżek rowerowych oraz budowie bezpłatnego, ogólnodostępnego parkingu na terenie Gminy Miasto Nowy Targ w ramach II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr.

Więcej...

Nowa odsłona strony internetowej Szlaku wokół Tatr!

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia zmodernizowanej strony „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr”: www.szlakwokoltatr.eu oraz www.cestaokolotatier.eu. Czeka tu na Was nie tylko odświeżona szata graficzna, ale także nowe funkcjonalności takie jak: możliwość podzielenia się z innymi użytkownikami rowerową przygodą na Szlaku wokół Tatr, planer wycieczek czy interaktywna mapa Szlaku.

Więcej...

Znamy zwycięzców konkursu na logo i slogan Szlaku wokół Tatr!

Miło nam poinformować, że zakończyły się prace polsko-słowackiego jury składającego się z przedstawicieli partnerów projektu dotyczącego budowy I i II etapu Szlaku oraz Euroregionu “Tatry”, które dokonało oceny i wyboru prac złożonych w konkursie na znak graficzny i slogan Szlaku wokół Tatr. W konkursie na znak graficzny pierwsze miejsce zdobył logotyp zaprojektowany przez pana Alexa Gerbóca ze Słowacji.

Więcej...

Plac budowy II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu przekazany!

Do połowy 2018 roku w Nowym Targu powstanie blisko 9 km kolejnych ścieżek rowerowych oraz parking park&ride.

We wtorek 20 czerwca 2017 r., w obecności reprezentantów Nadleśnictwa, Polskiej Spółki Gazownictwa,  Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz inspektora nadzoru inwestorskiego – Pana mgr inż. Piotra Kowalczyka, przekazano plac budowy wykonawcy-firmie Kiernia sp. z o.o.

Efektem rozpoczętych w Nowym Targu inwestycji będzie powstanie spójnej infrastruktury rowerowej, w ramach której w mieście domknięta zostanie pętla Szlaku wokół Tatr. Rowerzyści będą mogli  odwiedzić centrum miasta, jak również wybrać kierunek południowy, który w ramach Historyczno‑kulturowo‑przyrodniczego Szlaku Wokół Tatr będzie prowadził przez Bór na Czerwonem w Nowym Targu dalej przez miejscowości Szaflary, Gronków w kierunku Nowej Białej, Krempach, Dursztyna i Łapsz Niżnych aż do przejścia granicznego Kacwin-Wielka Frankowa i dalej po stronie słowackiej do Kieżmarku.

Podpisano umowę na budowę II etapu Szlaku wokół Tatr w Nowym Targu!

Blisko 3 mln zł kosztować będzie planowana w Nowym Targu w latach 2017-2018 budowa II etapu Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr. W dniu 25.05.2017 r. przedstawiciel inwestora - Burmistrz Nowego Targu pan Grzegorz Watycha i wykonawcy-pan Andrzej Kiernia podpisali umowę na realizację tego przedsięwzięcia. W ramach inwestycji, która jest częścią projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczego Szlaku wokół Tatr-etap II” wdrażanego wspólnie przez 10 partnerów z Polski i ze Słowacji w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja, wykonanych zostanie kolejnych 9 km nowych ścieżek rowerowych na terenie Miasta głównie o nawierzchni asfaltowej i żwirowej. Część trasy rowerowej przebiegać będzie w pobliżu unikatowego rezerwatu torfowiskowego „Bór na Czerwonem”. Powstanie także bezpłatny parking „Parkuj i jedź” dla użytkowników Szlaku zlokalizowany przy zabytkowej stacji kolejowej w Nowym Targu.

Miasto Nowy Targ jest centralnym miejscem na Szlaku wokół Tatr-łącząc po stronie polskiej wschodnią i zachodnią część tego Szlaku.

KONKURS NA SLOGAN PROMOCYJNY SZLAKU WOKÓŁ TATR

PlakatEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na slogan promocyjny Szlaku wokół Tatr, a następnie opracowanie strategii komunikacji i promocji. Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka INTERREG V-A 2014-2020.

Regulamin konkursu 

Zał. nr 1_Karta zgłoszenia uczestnictwa 

Zał. nr 2_Zakres opracowania strategii promocji i komunikacji 

Zał. nr 3_Wzór umowy przeniesienia praw autorskich 

Plakat informacyjny

KONKURS NA ZNAK GRAFICZNY SZLAKU WOKÓŁ TATR

PlakatEuropejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego dla projektu pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II” we współpracy z 9 partnerami ze strony Polski i Słowacji – Miastem Nowy Targ, Gminą Nowy Targ, Gminą Łapsze Niżne, Gminą Szaflary, Miastem Kieżmark, Miastem Liptowski Mikulasz, Miastem Spiska Bela, Miastem Stara Lubowla oraz Miastem Trstena – zapraszają do udziału w konkursie na zaprojektowanie znaku graficznego (logotypu) „Szlaku wokół Tatr”, a następnie opracowanie systemu identyfikacji wizualnej i jednolitego oznakowania Szlaku.  Konkurs trwa do 26.05.2017 r.

Konkurs realizowany jest w ramach projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy szlak wokół Tatr – etap II”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka INTERREG V-A 2014-2020.

Regulamin konkursu 

Zał. nr 1_Dotychczas stosowany znak graficzny 

Zał. nr 2_Karta zgłoszenia uczestnictwa w konkursie 

Zał. nr 3_Zakres opracowania systemu identyfikacji wizualnej i oznakowania Szlaku wokół Tatr  

Zał. nr 4_Projekt umowy przeniesienia praw autorskich  

Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu flagowego dotyczącego budowy II etapu Szlaku wokół Tatr

Podpisanie umowy

W dniu 27.02.2017 r. Europejskie Ugrupowanie Współpracy Terytorialnej TATRY pełniące rolę Partnera Wiodącego zawarło z Instytucją Zarządzającą Programem Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020 umowę o dofinansowanie projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II”. Umowa stanowi prawną podstawę realizacji tego projektu.

Umowa partnerska na realizację II etapu rowerowego Szlaku wokół Tatr podpisana!

Umowa partnerska

W dniu 24.11.2016 r. przedstawiciele Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej TATRY oraz 9 polskich i słowackich samorządów (Miasto Nowy Targ, Gmina Szaflary, Gmina Nowy Targ, Gmina Łapsze Niżne, Miasto Kieżmark, Miasto Spiska Biała, Miasto Stara Lubovna, Miasto Liptowski Mikulasz, Miasto Trstena) podpisali umowę partnerską na realizację projektu flagowego pt. „Historyczno-kulturowo-przyrodniczy Szlak wokół Tatr-etap II” w ramach Programu Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020. Tym samym uroczyście zainaugurowano realizację II etapu strategicznego projektu budowy Szlaku rowerowego wokół Tatr, zainicjowanego przez Euroregion „Tatry”, realizowanego przez kilkanaście polskich i słowackich samorządów, koordynowanego przez EUWT TATRY.

 

Aktualizacja: 06-04-2018r.
Oglądane: 1175 razy

Print Wersja do druku
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE